SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE REALIZACJĘ EDUKACYJNEGO PROJEKTU EKONOMICZNEGO

Dnia 31 maja br. odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące efekty projektu pt. „Karta czy gotówka, jak skutecznie i efektywnie zarządzać aktywami osobistymi?”, realizowanego w naszej szkole przy udziale i dofinansowaniu Narodowego Banku Polskiego. Wśród uczestników byli: p. Anna Kowalczyk – Dyrektor XIV LO z OD, p. Katarzyna Zwarzany – przedstawiciel Narodowego Banku Polskiego, eksperci: p. dr inż. Marta Sawicka – nauczycielka XIV LO, p. dr hab. Ewa Kowalewska – adiunkt Wydziału Prawa i Administracji US, p. mgr Dominika Trzeszczoń – asystentka Wydziału Prawa i Administracji US, p. dr Dawid Dawidowicz – pracownik naukowy Wydziału Ekonomicznego ZUT, trenerki projektu z XIV LO: Daria Jobska, Brygida Hajduk – Migdalska, Małgorzata Różek oraz zaproszeni nauczyciele i licealiści.
Pierwszą część programu stanowiły refleksje dotyczące wykonanych zadań, jak: warsztaty i wykłady z trenerami i ekspertami, Międzyklasowy Konkurs na Najlepszy Podcast Ekonomiczny oraz debata oksfordzka. Udział w projekcie podniósł kompetencje społeczne oraz przedsiębiorcze uczniów, poszerzył również wiedzę związaną z zagadnieniami ekonomicznymi i historią pieniądza, jego obrotem gotówkowym, bezgotówkowym, Strategią Bezpieczeństwa Obrotu Gotówkowego. Ponadto wspólne wykonywanie nowych zadań stworzyło możliwość doskonalenia zdolności intelektualnych i umiejętności pracy zespołowej. Następnie wręczono młodzieży nagrody za udział w konkursie i debacie, a gronu pedagogicznemu podziękowania. Spotkanie uświetnił występ muzyczny Konrada Szulca z kl.1a, który wykonał na saksofonie utwór ”Just the Two of Us” Grovera Washingtona.
Dziękujemy gościom za przyjęcie zaproszenia do udziału w projekcie i wszystkim realizującym go na terenie szkoły, w szczególności Dyrekcji XIV LO, nauczycielom: p. Jadwidze Adamczewskiej, p. Elżbiecie Bazylewicz, p. Jolancie Szulc, p. Aleksandrze Baran, p. Annie Bańkowskiej, p. Rafałowi Sprędze i administracji szkoły.