7057

Koszykarki z „Czternastki” ponownie najlepsze w Szczecinie!

Miło nam poinformować, że 26 lutego odnieśliśmy kolejny sukces w rozgrywkach koszykówki dziewcząt szkół ponadpodstawowych. Reprezentacja XIV LO wzięła udział w turnieju finałowym o Mistrzostwo Szczecina, do którego zakwalifikowały się cztery najlepsze drużyny w mieście.

Jako gospodarze zawodów nie zwykliśmy przegrywać we własnej hali, lecz konsekwentnie bronimy tytułu Mistrza. W meczu o III miejsce II LO okazało się lepsze od I LO, wygrywając po zaciętej walce 51:43. Natomiast w wielkim finale nasze dziewczyny zmierzyły się z XVI LO. Początek meczu rozwiał wszelkie wątpliwości – podopieczne Marcina Szewczyka prowadziły po pierwszej kwarcie 14:1, a w kolejnych minutach powiększały swoją przewagę. Ostatecznie „Czternastka” wygrała 66:26, dzięki czemu szósty raz z rzędu zdobyła Mistrzostwo Szczecina! Zwycięstwo na tym etapie rozgrywek oznacza ponadto awans do zawodów wojewódzkich.

Życzymy naszej drużynie powodzenia i dalszych sukcesów!

Skład zespołu: Laura Boniewska, Anna Bujek, Amelia Walczak, Oliwia Malinowska,Julia Podwyszyńska, Martyna Borejza, Kasia Druciarek, Natalia Pyra, Natalia Tomaszewska Trener: Marcin Szewczyk