KOSZYKARKI Z „CZTERNASTKI” – NIEPOKONANE!

Młodzieżowe rozgrywki sportowe w sezonie 2018/2019 wchodzą powoli w decydującą fazę.

Zespołem, który zmierza od zwycięstwa do zwycięstwa jest nasza szkolna drużyna koszykówki dziewcząt.W środę 20 lutego br., XIV LO było gospodarzem turnieju finałowego o Mistrzostwo Szczecina szkół ponadgimnazjalnych. Zawodniczki z „Czternastki” dotarły do tego etapu bez porażki i zostały faworytkami finałów. Po raz kolejny potwierdziły swoją klasę sportową, pewnie zwyciężając w turnieju. Obroniły tytuł najlepszej szkoły koszykarskiej w Szczecinie, wygrywając wszystkie mecze w obecnym roku szkolnym. Poza pucharem za pierwsze miejsce Mistrzynie wywalczyły także awans do ćwierćfinału na etapie wojewódzkim.

Serdecznie gratulujemy zespołowi i życzymy sukcesów w dalszej części rozgrywek. Dziękujemy także wszystkim uczniom, którzy pomogli w organizacji i prowadzeniu imprezy.

Wyniki turnieju finałowego o Mistrzostwo Szczecina w koszykówce dziewcząt:

Mecz o 1. miejsce: XIV LO – I LO

Mecz o 3. miejsce: II LO – XVIII

Skład drużyny XIV LO: Oliwa Pyta, Weronika Baszak, Martyna Kubicka, Julia Podwyszyńska, Oliwia Malinowska, Kasia Czapska, Kasia Druciarek, Natalia Pyra. Trener: Marcin Szewczyk.