BIP

Prawybory do Sejmu PDF Drukuj Email

30.09.2011 w naszej szkole odbyły się młodzieżowe prawybory do Sejmu RP.

Nie stało się to całkiem przypadkowo. Tak jak 1450 innych szkół z całej Polski dzięki programowi „Młodzi głosują”, przygotowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej uczniowie naszego gimnazjum mogli tak samo, jak nasi rodzice głosować w wyborach do pierwszej izby parlamentu.

Słów kilka o programie:

Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje zadnie i poglądy. Program „Młodzi głosują” daje im możliwość wypowiedzenia się.

W ramach akcji uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przygotowują i przeprowadzają w swoich szkołach młodzieżowe wybory na podobnych zasadach, na jakich przeprowadzane są wybory powszechne.

Jej celem jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomwego udziału w wyborach w niedalekiej przyszłości.

Projekt towarzyszy wszystkim wyborom i referendom od roku 1995, a od 2007 roku ma on honorowy patronat Rzecznika Praw Obywatelskich.

Twórcom programu nie zależy na jakiejkolwiek agitacji wyborczej, wręcz przeciwnie – chcą uczyć obywatelskiego działania i zmienić stosunek społeczeństwa do inicjatyw obywatelskich.

(informacje zaczerpnięte z www.ceo.org.pl/mlodzi)

phoca thumb l P1100025

Według mnie, akcja ta jest bardzo dobrym pomysłem. Młodzież chce działać i zmieniać świat dookoła siebie. Widząc osoby staojące przy urnie, już dziś wiem, że wśród nas, młodych, dorasta pokolenie odpowiedzialnych osób, które za kilka lat będzie aktywnie uczestniczyło w życiu społecznym.

Wyniki wyborów zostaną upublicznione 10.10.2011!

Notatkę sporządziła Kinga Bobrowska, kl. I D

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

 

Srebrna szkoła 2018

2018-srebrne-liceum-perspektywy

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że

XIV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018".

Addvantage member

addvantage member
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Szczecinie