p1110764W dniach 16 - 22 marca licealiści z XIV LO przy ulicy Kopernika gościli ponownie w ramach projektu wymiany szkolnej uczniów hiszpańskich ze szkoły I.E.S. Mateo Sagasta z Logroño. Uczniowie z Logroño mieszkali w domach naszych uczniów.

Nasi goście podczas pobytu w Szczecinie poznali naszą szkołę i oczywiście miasto. Program wizyty jak zawsze był dość intensywny, chociaż na początku pogoda nam nie pomagała. Ale dzięki temu mogli poznać w pełnej krasie uroki naszego przedwiośnia w postaci deszczu, deszczu ze śniegiem i wiatru. Pomimo niesprzyjającej aury humory dopisywały. Goście m.in. przeszli pomyślnie zajęcia z języka polskiego, poznali polskie wybrzeże, historię Szczecina, jeździli konno, odwiedzili Akademię Morską, schron lotniczy i przeciwatomowy, kino Pionier, poznali żaby z Puszczy Bukowej i pracę bobrów, i wiele innych miejsc...

Pozostaje nam czekać na kolejną wymianę!

p1110650p1110845

Film z wymiany: