Dnia 27 stycznia w naszej szkole gościł absolwent 14 LO, Daniel Jacewicz, który jest reżyserem, instruktorem teatralnym, aktorem i animatorem kultury. W 1996r. jeszcze jako licealista „Czternastki” założył w Goleniowie i do dziś prowadzi alternatywny Teatr Brama, łącząc działalność artystyczną, edukacyjną i kulturotwórczą. W sali konferencyjnej opowiedział o swojej drodze do pracy scenicznej, a następnie przeprowadził warsztaty teatralne z chętnymi gimnazjalistami i licealistami. W zajęciach wzięły także udział trzy aktorki z jego zespołu, pochodzące z Ukrainy, Wenezueli i USA.

Tak Daniel wspomina naszą szkołę:

„Pamiętam XIV LO jako czas rozkwitu mojego zainteresowania teatrem. Szkoła była wyjątkowa i dawała duże możliwości rozwoju. Mimo że byłem w klasie o profilu ekologicznym, moje zainteresowania podążyły w kierunku artystycznym. W „Czternastce” każdego roku był organizowany „Tydzień Humanistyczny”, na którym każda pierwsza klasa musiała zaprezentować spektakl, oceniany późmiej przez profesjonalne jury. Przesiadywaliśmy godzinami na ostatnim piętrze w Klubie Archimedes, przygotowując przedstawienia. Dodatkowo angażowałem się w prace Koła Młodych Miłośników Melpomeny i Koła Poezji, założyłem z kolegami zespół rockowy. W szkole panowała dyscyplina, ale także pewien rodzaj zrozumienia i ludzkiego, partnerskiego podejścia do ucznia. Obawiam się, że gdybym nie trafił do „Czternastki” i nie spotkał wielu inspirujących nauczycieli, nie założyłbym teatru w Goleniowie, w którym pracuję już 20 lat.”

SREBRNA SZKOŁA 2018

SONDA

Jak podoba Ci sie Nasza Nowa strona?
  • Votes: (0%)
Total Votes: