Szczecin - czerwiec 2017 PDF Drukuj Email

p1120484W dniach 16 - 22 czerwca nasi licealiści gościli ponownie w ramach projektu wymiany szkolnej uczniów hiszpańskich ze szkoły I.E.S. María Moliner z Segowii. Tak jak zawsze uczniowie z Hiszpanii mieszkali w domach naszych uczniów.

Nasi goście podczas pobytu w Szczecinie poznali naszą szkołę i oczywiście miasto. Tym razem pogoda pozwoliła nam na pokazanie gościom także polskiego wybrzeża. Wycieczka rowerowa nadmorską promenadą ze Świnoujścia do niemieckich kurortów i bałtycka plaża bardzo się spodobały. Tak bardzo, że zapomnieli o cieple Morza Śródziemnego i wykąpali się w chłodnych bałtyckich falach! Uczniowie hiszpańscy także w tych dniach odwiedzili Akademię Morską gdzie odbyli ważną żeglarską misję, w przygotowanej specjalnie dla nich grze terenowej. Poza tym przeszli pomyślnie zajęcia z języka polskiego, poznali historię Szczecina, schron lotniczy i przeciwatomowy, kino Pionier, Puszczę Bukową i jeździli konno… Jednym słowem możemy uznać, że był to bardzo udany pobyt!

We wrześniu my jedziemy do Segowii!!!

Więcej zdjęć w galerii>>

Brązowa szkoła 2017

2017-brazowe-liceum-perspektywy

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".