Gimnazjum nr 32 na podium Mistrzostw Szczecina!

Nasze gimnazjalistki reprezentujące szkołę w rozgrywkach koszykarskich zajęły III miejsce w Mistrzostwach Szczecina. Turniej finałowy, który odbył się w hali Szczecińskiego Domu Sportu zdecydował o ostatecznej kolejności w r.szk. 2017/18. Nie było łatwo, ale po ciekawym i wyrównanym pojedynku z SP 35 zwycięstwo odniosły nasze koszykarki, zdobywając tym samym brązowe medale. Najlepszą zawodniczką meczu została Laura Boniewska.

W spotkaniu finałowym SP 16 pokonało Centrum Mistrzostwa Sportowego.

Skład naszego zespołu:

Laura Boniewska, Anna Bujek, Natalia Tomaszewska, Zuzanna Kłoszewska, Zuzanna Maciejewska, Ewa Komorowska, Julia Szelug, Aurelia Matusiak, Julia Rosołek, trener Marcin Szewczyk

kosz2018gm

SUKCESY NASZYCH KOSZYKAREK ! ! !

KoszW pierwszej części rozgrywek licealiady w koszykówce dziewcząt w roku szkolnym 2017/18 zespół reprezentujący XIV Liceum Ogólnokształcące odniósł komplet zwycięstw. Co prawda faza grupowa na szczeblu powiatowym nie została jeszcze zakończona, jednak nasza drużyna pewnie zmierza do pierwszego miejsca w tabeli. Dokończenie rozgrywek miejskich planowane jest na styczeń, następnie rozpoczną się play-off, w których bronić będziemy Mistrzostwa Szczecina. W przypadku zwycięstwa „Czternastka” awansuje do etapu wojewódzkiego, zaplanowanego na drugi semestr nauki szkolnej.

Naszym koszykarkom gratulujemy dotychczasowych sukcesów i trzymamy kciuki za następne!

Skład zespołu:

Weronika Baszak 2a

Oliwia Pyta 2d

Agnieszka Cygan 2d

Martyna Kubicka 2b

Maja Mańkowska 3d

Pola Witków 3d

Katarzyna Czapska 1d

Zofia Siwiec 1a

Karolina Spychała 1a

Natalia Pyra 1a

Trener: Marcin Szewczyk

Mecz z VII LO
wtorek, 11 października 2016 10:35

p1170816W dniu 30 września nasi piłkarze rozegrali swój drugi mecz. Kolejny raz musieli uznać siłę przeciwnika, tym razem zespołu z Liceum Ogólnokształcącego nr 7, który okazał się być lepszy w niemalże każdym aspekcie. Nasi reprezentanci radzili sobie wiele lepiej, niż podczas ostatniego spotkania. Rozegrali dużo więcej akcji oraz oddali wiekszą ilość strzałow w stronę bramki przeciwnika, z czego tylko jeden niechybiony wykonany przez Mikołaja Skubisza.

Mecz zakończył się wygraną LO7, ale mimo to nadal wierzymy w piłkarzy ZSO2.

p1170819p1170829

Mecz z II LO
piątek, 30 września 2016 06:55

p1170786 W dniu 27 września reprezentacja LO14 zagrała swój pierwszy mecz w rozgrywkach międzyszkolnych. Z powodu przewagi drużyny przeciwnej z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 i niezgrania naszego zespołu rywale dość mocno prowadzili przez cały mecz. W końcowych minutach spotkania nasz zawodnik Mateusz Kluczyk po podaniu nowego w reprezentacji Kacpra Ussa strzelił gola, który dał nam nadzieje na przyszłe sukcesy tego zespołu. W całym meczu oddaliśmy łącznie 5 strzałów w stronę bramki, jednak to LO2 wzięło górę i zwyciężyło po ciężkiej walce.

p1170765 p1170777
p1170791

32 NAJLEPSZYM GIMNAZJUM KOSZYKARSKIM W SZCZECINIE!!

image005 Utrzymaliśmy prymat w Mieście Szczecin wśród szkół gimnazjalnych w koszykówce. Kolejne sukcesy odniosły drużyny dziewcząt i chłopców. Jest to wynik bezprecedensowy, bowiem nadal wyprzedzamy szkoły typowo sportowe i usportowione.

W poniedziałek 14 marca 2016 w naszej szkole odbył się turniej finałowy rozgrywek gimnazjady w koszykówce chłopców. Mecze półfinałowe zdecydowały, że w pojedynku o 3. miejsce wystąpiły Gimnazjum nr 22 i Gimnazjum nr 10, po wyrównanej walce 60:39 zwyciężył zespół Gim22. W wielkim finale rywalem naszych koszykarzy byli zawodnicy Gimnazjum nr 5. Wbrew przedmeczowym oczekiwaniom spotkanie miało bardzo jednostronny przebieg, gospodarze zdominowali poczynania na parkiecie od pierwszego gwizdka sędziów. Końcowe zwycięstwo 97:49 oznaczało, że Gimnazjum 32 drugi rok z rzędu zdobyło Mistrzostwo Szczecina!

Sukces odniosły takżeimage010 nasze koszykarki, które bez najmniejszych problemów dotarły do wielkiego finału, pokonując w półfinale CKS 99:26, który dzięki zwycięstwu z Gimnazjum 10 zakończył rywalizację na najniższym stopniu podium. Mecz o złoto był bardzo trudnym wyzwaniem, jako że nasza drużyna przystąpiła do gry osłabiona kontuzjami i chorobami. Jednak ambicja i charakter zawodniczek pozwoliły nawiązać wyrównaną walkę przez całe spotkanie. Faworyzowany zespół Gimnazjum 22 wygrał ostatecznie 61:53, ale nasze koszykarki miały powody do radości, jako że cały mecz grały wąskim składem, a mimo to do ostatnich sekund bliskie były sprawienia niespodzianki. Gdy do zespołu wróci kontuzjowana Wiktoria Keller drużyna Gimnazjum 32 będzie w stanie wygrać z każdym przeciwnikiem.

Ostatni mecz sezonu piłkarskiego

zsee1Dnia 10 listopada odbył się mecz piłki nożnej. Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie ZSEE i Liceum Ogólnokształcącego nr 14. Z początku wydawałoby się, ze spotkanie nie będzie wyróżniało się na tle pozostałych, w których to prowadził przeciwnik. Jednak po zdobytej pierwszej bramce zawodników ZSEE, gra wyrównała się, a nawet nasi gracze zdobyli punkt (1:1).

Druga polowa rozpoczęła się remisem, jednak już chwile po gwizdku przeciwnicy zmienili wynik ma 2:1. Kilka minut później jeden z zawodników ZSEE zachował się nieprzepisowo i sędzia zarządził wykonanie rzutu wolnego, który został perfekcyjnie wykonany i ponownie wyrównał wynik (2:2).

Tuz przed końcem meczu przeciwnicy mieli dużo okazji do strzelania bramek, a w naszej drużynie zabrakło dobrej gry defensywnej. Mimo dobrej formy bramkarza i kilku niecelnych ataków na bramkę, mecz zakończył się wynikiem 2:5 dla gości.

Strzelcy: Mateusz Grabski (1), Szymon Sobieski (1)

zsee3

« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »