DNI HISZPAŃSKIE NA UNIWERSYTECIE SZCZECIŃSKIM PDF Drukuj Email

prowadzacy

Dnia 23 marca br. na kierunku Iberystyki Uniwersytetu Szczecińskiego obchodzone były „Dni Hiszpańskie”, w związku z tym katedra Wydziału Filologii oraz studenci przygotowali liczne atrakcje. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach. Wysłuchali prezentacji przygotowanych przez wykładowców uniwersytetu (Hiszpanów), które dotyczyły ich rodzinnych regionów i miast w Hiszpanii. Mieli okazję obejrzeć pokaz salsy oraz wysłuchać piosenek hiszpańskich w wykonaniu studentów Uniwersytetu.

cajon

Uczniowie klasy 3M także zaprezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając piosenkę „Volar” autorstwa Alvaro Solera. Nasi uczniowie mogli również sprawdzić swoją wiedzę w Quizie o Hiszpanii, który wygrała klasa 2N.

prezentacja

A na koniec wykładów na wszystkich uczestników czekał poczęstunek w postaci tapas i churros. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z powodu uczestnictwa w wykładach, ponieważ mogli w ten sposób poznać lepiej kulturę Hiszpanii i poczuć jej atmosferę.

grupo