Konferencja z udziałem Armando Juan Cruz Crespillo PDF Drukuj Email

W dniu 25.05 w naszej szkole odbyła się konferencja z udziałem Armando Juan Cruz Crespillo na temat:

Estrategias nada convencionales para un aprendizaje divertido. Gamificación, aprendizaje activo, inteligencias múltiples.

oraz

Casos y cosas del aprendizaje de español para polacos a practicar en el Laboratorio ELE

.

Dzień Otwarty PDF Drukuj Email

8 kwietnia 2017r. w Czternastce był Dzień Otwarty. Uczniowie zarówno Liceum jak i Gimnazjum oprowadzali naszych gości po szkole.

ludzie

Jedną z wielu atrakcji przygotowanych na ten dzień była degustacja potraw hiszpańskich. Potrawy były przygotowane przez naszych uczniów.

jedzenie DO

Niewątpliwą atrakcją był pokaz gotowania na żywo przygotowany przez ucznia klasy 3M Bartosza Kubiaka. Bartek przygotował następujące dania:tortilla de patatas, quesadillas oraz patatas bravas.

Bartek
tortilla Bartek

W Sali 105 odbywała się pokazowa lekcja języka hiszpańskiego prowadzona przez uczennice z 2 klasy gimnazjum.

paella

Można też było obejrzeć prezentację dotyczącą Sekcji Dwujęzycznej z językiem hiszpańskim oraz obejrzeć zdjęcia z wymiany uczniów ze szkoły z Hiszpanii.

8

Niewątpliwą atrakcją był pokaz gotowania na żywo przygotowany przez ucznia klasy 3M Bartosza Kubiaka. Bartek przygotował następujące dania: tortilla de patatas, quesadillas oraz patatas bravas.

DNI HISZPAŃSKIE NA UNIWERSYTECIE SZCZECIŃSKIM PDF Drukuj Email

prowadzacy

Dnia 23 marca br. na kierunku Iberystyki Uniwersytetu Szczecińskiego obchodzone były „Dni Hiszpańskie”, w związku z tym katedra Wydziału Filologii oraz studenci przygotowali liczne atrakcje. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach. Wysłuchali prezentacji przygotowanych przez wykładowców uniwersytetu (Hiszpanów), które dotyczyły ich rodzinnych regionów i miast w Hiszpanii. Mieli okazję obejrzeć pokaz salsy oraz wysłuchać piosenek hiszpańskich w wykonaniu studentów Uniwersytetu.

cajon

Uczniowie klasy 3M także zaprezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając piosenkę „Volar” autorstwa Alvaro Solera. Nasi uczniowie mogli również sprawdzić swoją wiedzę w Quizie o Hiszpanii, który wygrała klasa 2N.

prezentacja

A na koniec wykładów na wszystkich uczestników czekał poczęstunek w postaci tapas i churros. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z powodu uczestnictwa w wykładach, ponieważ mogli w ten sposób poznać lepiej kulturę Hiszpanii i poczuć jej atmosferę.

grupo

El intercambio - Logroño PDF Drukuj Email

wymiana 2

Entre el 8 y el 14 de junio los estudiantes del Liceo XIV recibieron una visita de los estudiantes del intercambio escolar de la escuela española I.E.S. Mateo Sagasta de Logroño. Junto con los alumnos llegó el director de la escuela española, Sr. Alberto Abad. Los estudiantes de Logroño vivían en los hogares de nuestros estudiantes.

¡Bienvenidos a Bucarest! PDF Drukuj Email

Día 6 de marzo de 2015.Ya lo sabemos. Hemos sido elegidos junto a Katowice para representar a Polonia en el Festival Internacional.

Desde ese momento empieza nuestra aventura....

bacarest

Desde el día 22 hasta el día 28 de abril de 2015 tuvo lugar el XXII FESTIVAL INTERNACIONAL DE TEATRO ESCOLAR EN ESPAÑOL. Los países participantes fueron de Polonia, Bulgaria, Eslovaquia, Hungría, República Checa, Rumanía y Rusia. Todo empezó con una espléndida Inauguración en el Teatro Odeón. Durante el cóctel pudimos conocer a alumnos y profesores de otros países. Fue un buen momento para interactuar con los demás representantes.

« pierwszapoprzednia12345następnaostatnia »

Brązowa szkoła 2017

2017-brazowe-liceum-perspektywy

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

19022350_1023511041117835_1099375179_o.jpg