Klasa 2N w Archiwum Państwowym w Szczecinie PDF Drukuj Email

archiwumW dniu 07.11.2017 r., w ramach obchodów 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, klasa 2 N udała się do Archiwum Państwowego w Szczecinie na wykład pt. „11 listopada – świętujemy, ale dlaczego i po co?”. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób Polska odzyskała niepodległość w 1918 r. oraz poznała najważniejsze postaci i wydarzenia z historii tego okresu. „Lekcja niepodległości” skłoniła uczniów do refleksji nad burzliwymi dziejami naszej ojczyzny oraz uświadomiła młodemu pokoleniu znaczenie tego święta. Po wykładzie młodzież gimnazjalna miała okazję zwiedzić placówkę, zapoznać się z jej zasobami oraz pracą szczecińskich archiwistów.