"Tydzień Konstytucyjny" w naszej szkole PDF Drukuj Email

tydzien konstytW dniu 08.11.2017 r., w ramach IV edycji Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy pod Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich, uczniowie z klasy 1 c i 1 d uczestniczyli w lekcji poświęconej znaczeniu konstytucji w życiu codziennym. Prowadząca adwokat – pani Dagmara Stech zwróciła uwagę uczniom liceum przede wszystkim na praktyczny wymiar obowiązywania w państwie najważniejszego aktu prawnego. Młodzież w przystępny i interesujący sposób została zapoznana z kwestiami ustrojowymi Polski. Jednym z ciekawszych aspektów tego spotkania była nauka rozwiązywania kazusów prawnych i wnioskowania ze stanu faktycznego. „Lekcja konstytucyjna” uświadomiła zatem uczniom bezpośredni wpływ ustawy zasadniczej na życie obywateli.