BIP

Dni Humanisty PDF Drukuj Email

dsc0114427 marca rozpoczęły się w naszej szkole „Dni Humanisty”. Pierwszym punktem programu były warsztaty poetyckie dla gimnazjalistów poświęcone twórczości Boba Dylana, słynnego twórcy muzyki pop i laureata literackiej Nagrody Nobla w 2016r. Na początku uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o życiu i karierze artysty, a następnie w zespołach międzyklasowych dokonali analizy polonistycznej wybranych tekstów. Ciekawym zadaniem było też wspólne komponowanie dalszych fragmentów piosenek oraz ich plastyczna interpretacja w formie plakatu.

Dla licealistów, w sali konferencyjnej, odbył się wykład z językoznawstwa na temat odmiany nazwisk, który wygłosiła prof. Ewa Kołodziejek z Uniwersytetu Szczecińskiego.

W dniu 28.03.2017 r. w ramach Dni Humanisty odbyły się w naszej szkole kolejne spotkania, tym razem poświęcone zagadnieniom historycznym. Na początku, z gościnnym wykładem pt. „Megality Pomorza Zachodniego” odwiedziła nas pani dr Agnieszka Matuszewska – pracownik Katedry Archeologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczniowie klasy 1 D i 2 D zapoznali się z historią prehistorycznych konstrukcji kamiennych na Pomorzu Zachodnim. Następnie przedstawiciele klas 3 gimnazjum wzięli udział w konkursie drużynowym, którego hasłem przewodnim były polskie powstania narodowe. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy 3 M w składzie: Jan Wesołowski, Wiktor Piskorz, Zuzanna Seroczyńska i Aleksandra Ostrowska. Serdecznie gratulujemy

dsc01137 dsc01144
dsc01146 dsc01149
dsc01153 dsc01154
dsc01157
 

Srebrna szkoła 2018

2018-srebrne-liceum-perspektywy

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że

XIV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018".

Addvantage member

addvantage member
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Szczecinie