BIP

Kolejna wymiana międzyszkolna! PDF Drukuj Email

Wymiana

W dniach 8-14 czerwca licealiści z XIV LO przy ulicy Kopernika gościli w ramach projektu wymiany szkolnej uczniów hiszpańskich ze szkoły I.E.S. Mateo Sagasta z Logroño. Razem z uczniami przyjechał do nas także dyrektor hiszpańskiej szkoły, pan Alberto Abad. Uczniowie z Logroño mieszkali w domach naszych uczniów.

Nasi goście podczas pobytu w Szczecinie poznali naszą szkołę i oczywiście miasto. Program wizyty był bardzo intensywny. Odwiedziliśmy różne szczecińskie instytucje, m.in. Akademię Morską, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Kuratorium Oświaty, Schron Lotniczy i przeciwatomowy, Urząd Wojewódzki, kino Pionier, Zachodniopomorski Park Technologiczny „Pomerania”. Odbyliśmy też rejs po Odrze i jeziorze Dąbie, wybraliśmy się na wycieczkę rowerową na Głębokie, Lasek Arkoński i Jasne Błonia, krótki spływ kajakowy rzeką Płonią i pożegnalne ognisko nad jeziorem Szmaragdowym. W dodatku czekały też na naszych uczniów Szczecińskie Dni Morza.

Teraz czekamy na koniec września, kiedy to nasi uczniowie udadzą się z wizytą do Hiszpanii…

Kilka zdjęć z wymiany można obejrzeć tutaj>>.

Poniżej film z wymiany:

 

Srebrna szkoła 2018

2018-srebrne-liceum-perspektywy

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że

XIV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018".

Addvantage member

addvantage member

ZDJĘCIA

image10.jpgZespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Szczecinie