Dnia  2 kwietnia 2019 w Zespole Szkól Nr 6 w Szczecinie odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu literackiego w języku angielskim: ”All about… independence”. Z radością informujemy, że uczennica klasy 2d Weronika Nykiel zdobyła II miejsce w kategorii poezji. To już drugi sukces naszej licealistki, której opiekunem jest pani Agnieszka Jastrzębska.

Gratulujemy Weronice osiągnięcia, a poniżej prezentujemy jej wiersz:

"Independence"

It is where we started

Where we fought

Where we united.

Our grandparents

Aunts, uncles, friends.

They all had wanted

Free government,

Free country,

And most important

-  Free will.

Czytaj więcej: KONKURS LITERACKI W JĘZYKU ANGIELSKIM

Miło nam poinformować, że następujące osoby zakwalifikowały się do finału Wojewódzkiego Konkursu Międzyprzedmiotowego w języku angielskim:

nr

Kucharski Michał

Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa w Szczecinie

77p.

Test eliminacyjny obejmował osiem zadań głównych umożliwiających zdobycie 100 punktów.

Do finału konkursu zakwalifikowało się 12 osób z dziesięcioma najwyższymi wynikami.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na finał 29 marca o godzinie 12.00.

Dnia 8 marca 2019 drużyna naszych gimnazjalistów w składzie: Natalia Tomaszewska, Bartłomiej Oklejak, Alan Hawryluk, Oskar Wawrzyniak, Mikołaj Winiarski, Miłosz Bodnar, Piotr Gibaszek i Stanisław Paszczak, wzięła udział w X edycji konkursu „Język Angielski w Meandrach Technologii Informacyjnej(organiz. przez Zespół Szkół Łączności w Szczecinie). Inicjatywa skierowana była do uczniów z województwa zachodniopomorskiego, którzy interesują się technologią informacyjną oraz posiadają umiejętności językowe w zakresie języka angielskiego.

Miło jest nam poinformować, że sukcesy odnieśli:

• Stanisław Paszczak – II miejsce
  • Miłosz Bodnar – III miejsce
  • Bartłomiej Oklejak – Wyróżnienie
  • Piotr Gibaszek – Wyróżnienie
  • Oskar Wawrzyniak - Wyróżnienie

Brawa dla naszych zwycięzców!

Dnia 21.12.18 r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu „Winter Songs Competition”. Gimnazjaliści i licealiści wykonali znane piosenki bożonarodzeniowe w trzech językach: angielskim, niemieckim i hiszpańskim.

Najlepszym wykonawcom, z każdego poziomu klasy, jury przyznało nagrody:

1. LO - za utwór „Rocking around the Christmas Tree” (grupa p. D. Bagińskiej)
  2. LO – „MELE KALIKIMAKA” (sekcja angielska - grupa p. A. Jastrzębskiej)
  3. GM – „Snow is falling” (3K – grupa p. D. Bagińskiej)

Gratulujemy udanego występu!

Pod koniec listopada minionego roku, dzięki współpracy naszej szkoły z angielską firmą "Oxfordon Studia w Anglii", licealiści klas trzecich z „Czternastki”, zainteresowani studiami w Wielkiej Brytanii, wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Londynu i okolic. W ramach tej inicjatywy odwiedziliśmy sześć uczelni, uczestnicząc m.in. w warsztatach, wykładach i spotkaniach z kadrą akademicką oraz w dniach otwartych na uniwersytecie Bedfordshire i Coventry. Umożliwiło nam to poznanie ciekawej oferty edukacyjnej szkół wyższych oraz zaznajomienie się z zasadami rekrutacji na studia. Ponadto zwiedzając najważniejsze miejsca kultury i obiekty turystyczne, pogłębialiśmy wiedzę o Wlk.Brytanii a także sprawność w posługiwaniu się językiem angielskim.

Wieczorny spacer nad Tamizą, warsztaty firmy Apple nt. fotografii i muzyki, całodniowa wycieczka po stolicy z wizytą w Sky Garden, rejs statkiem po rzece, obiad w China Town, świąteczny jarmark Winter Wonderland w Hyde Park czy przejazd kolejką linową Emirates Air Line Cable Car na Greenwich - to tylko kilka przykładów z bogatego programu naszego wyjazdu. Obok przyjemności dla ducha jaką było zwiedzenie galerii Tate Modern i muzeów (Natural History Museum, Science Museum, Victoria&Albert Museum), mieliśmy także czas na przyziemniejsze atrakcje, czyli zakupy i degustację lokalnych smakołyków.

Długo będziemy pamiętać tak intensywny i pełen wrażeń pobyt w jednej z najciekawszych stolic Europy!

Opinie uczestników wycieczki:

The trip to England was an amazing experience. I was able to gain an insight into studying abroad. For me, the best part was sightseeing London, talking to foreigners and going to Winter Wonderland. It definitely was a blast and the best school trip I’ve ever participated in.

Karina

One of the things I liked the most about the trip was that although there was a variety of activities to do, we still had a lot of spare time.

Patryk

Najbardziej podobało mi się to, że mieliśmy możliwość porozmawiania z ludźmi którzy studiują w Anglii oraz to, że mogliśmy poznać realia życia studenta w Wielkiej Brytanii.

Oskar

In London I really liked our accommodationJ The visit in the Science Museum was an exhilarating experience – so many interesting exhibits! During the workshops in Apple Store I learned very useful tricks concerning taking pictures.

P.L.

This adventure helped me realise that being open to new options and opportunities can change your life. The trip helped me get used to the British pronunciation and experience life in a huge city.

Weronika

Na wycieczce w Anglii zainspirowało mnie wiele ciekawych uniwersytetów. Miejsca, które zwiedzaliśmy były niesamowicie przyciągające. Na pewno będę wspominał ten niesamowity wyjazd przez wiele lat.

Sebastian

Wycieczka do Anglii pozwoliła mi zwiedzić kolejną europejską stolicę, poznać tamtejszą kulturę i odwiedzić uniwersytety na które planuję aplikować. Swobodny plan umożliwił nam spędzenie czasu z przyjaciółmi i zwiedzenie najbardziej interesujących mnie zabytków.

Agnieszka

SREBRNA SZKOŁA 2019