Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

WYMIANY MŁODZIEŻOWE

Developed in conjunction with Joomla extensions.

PEDAGOG SZKOLNY

SECCIóN BILINGüE

Jak informowaliśmy przed świętami Bożego Narodzenia, dzięki inicjatywie klasy 2b i wychowawczyni, pani Joanny Przeobrażeńskiej, społeczność XIV Liceum Ogólnokształcącego wzięła udział w dwóch akcjach charytatywnych: „Szlachetna Paczka” i „Paczka dla zwierzaczka” (organizator - Michał Bandosz z 2b). Oba działania przyniosły dużo radości i pożytku, za co wszystkim darczyńcom jeszcze raz dziękujemy! Zapraszamy do przeczytania wrażeń naszych podopiecznych z pierwszej akcji - Pani Katarzyny i jej Rodziny oraz Wolontariusza z Weekendu Cudów, podczas którego paczka dotarła do potrzebujących pomocy.

 Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Zdziwienie, szok i radość rosły w rodzinie z każdą kolejną, wnoszoną paczką. Dzieci nie wiedziały od czego zacząć, więc rozpakowywały każdą paczkę po trochu. Wojtuś był przeszczęśliwy ze swojego upominku specjalnego, a mała Amelka biegała radośnie po pokoju, raz z chusteczkami, a raz z makaronem. Pani Katarzyna najbardziej ucieszyła się z odkurzacza. Konrad, chwilę po rozpakowaniu paczek już układał Lego. 
Najstarszych dzieci niestety zabrakło podczas spotkania, natomiast otrzymałam później telefon, że również są zachwycone!

Słowo od Rodziny

Bardzo, bardzo dziękujemy. Jest to dla nas ogromna pomoc. Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Słowo od Wolontariusza

Ze swojej strony pragnę bardzo podziękować za dobro, które Państwo czynią. Dzięki Wam, kolejna rodzina nie będzie musiała się martwić o przygotowanie świąt i zakup podstawowych rzeczy. Dziękuję za świetną współpracę i piękne przygotowane paczki. Radość dzieci podczas spotkania, była nie do opisania. 
Życzę Pani Joannie oraz tej cudownej młodzieży z 14 LO w Szczecinie samych wspaniałości w Nowym Roku. Wesołych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie rodzinnym. Mam nadzieję, że do zobaczenia!

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej. 

Dobrze, że jesteś! 
Zespół Szlachetnej Paczki

WSPÓŁPRACA

ZŁOTA SZKOŁA 2021

SREBRNA SZKOŁA 2022

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

202200091_603509723956311_7967604508379319075_n.jpg

XIV LO