Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

WYMIANY MŁODZIEŻOWE

Developed in conjunction with Joomla extensions.

PEDAGOG SZKOLNY

SECCIóN BILINGüE

Dnia 9 grudnia uczniowie klas dwujęzycznych z językiem hiszpańskim (kl. O -1e) uczestniczyli  w naszej szkole w wyjątkowej imprezie. Obejrzeli występ piosenkarki z Barcelony – Anny Colom, której styl nawiązuje do folkowych korzeni muzyki iberyjskiej i latynoamerykańskiej. Wokalistce towarzyszyli instrumentaliści, m.in.: Exequiel Coria (gitara flamenco), Lucas Balbo (perkusja) a także znany saksofonista jazzowy - Sylwester Ostrowski. Na zakończenie koncertu artystka z Wenezueli - Mariana Andreina wykonała popisowy taniec flamenco, w tradycyjnej stylizacji kostiumowej. Do programu naszych gości włączyli się również uczniowie z klasy wstępnej: Sławek Ostrowski i Ula Bytniewska. Zaśpiewali na scenie, razem z zespołem, dwie piosenki w języku hiszpańskim: „Te digo lo que siento” i „De quererte tanto”.

Koncert wzbudził ogromny zachwyt szkolnej publiczności, a wykonawcy zostali nagrodzeni gorącymi brawami. Po występie, w sali konferencyjnej, odbyło się spotkanie z muzykami, podczas którego licealiści mogli porozmawiać o początkach ich kariery zespołowej i codziennej pracy artystycznej w Hiszpanii.

Szczególne podziękowania składamy Panu Sylwestrowi Ostrowskiemu i Szczecińskiej Agencji Artystycznej za zorganizowanie imprezy w naszej szkole, a także za zaproszenie uczniów na warsztaty tańca flamenco.

ZŁOTA SZKOŁA 2021

WSPÓŁPRACA

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

200752461_1167722693732360_1663812666028106600_n.jpg

XIV LO