Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

WYMIANY MŁODZIEŻOWE

Developed in conjunction with Joomla extensions.

PEDAGOG SZKOLNY

SECCIóN BILINGüE

W dniach 27-29 października maturzyści z klasy 3fg byli na wycieczce edukacyjnej w Krakowie i okolicy. Pierwszego dnia odwiedzili Centrum św. Maksymiliana w Harmężach koło Oświęcimia i obejrzeli wystawę „Klisze Pamięci”, która jest artystycznym świadectwem tragicznych przeżyć obozowych byłego więźnia KL Auschwitz – Mariana Kołodzieja. W następnych dniach uczniowie poznawali z przewodnikiem najciekawsze zabytki Krakowa, jak Stare Miasto z Sukiennicami, Kościół Mariacki, Wzgórze Wawelskie a także żydowską dzielnicę Kazimierz. Po intensywnym zwiedzaniu znaleźli również czas na aktywny odpoczynek w parku rozrywki Energylandia w Zatorze.

Jak przystało na kulturalną stolicę Polski, a także miasto literatury i poezji, Kraków oczarował licealistów bogatą spuścizną historyczną i licznymi śladami twórców Młodej Polski. W Katedrze na Wawelu zaintrygował ich m.in. Dzwon Zygmunta – symbol świetności Polski Jagiellonów, o którym niedawno wspominali na lekcji polskiego, interpretując słowa Stańczyka z „Wesela” S. Wyspiańskiego.

ZŁOTA SZKOŁA 2021

WSPÓŁPRACA

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

200752461_1167722693732360_1663812666028106600_n.jpg

XIV LO