Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

PEDAGOG SZKOLNY

SECCIóN BILINGüE

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 

We wtorek 13 października, tuż przed Dniem Edukacji Narodowej, odbyła się w naszej szkole uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet społeczności XIV LO. W tradycyjnej imprezie, zorganizowanej w dwóch turach na sali gimnastycznej, uczestnicy wystąpili w maseczkach lub przyłbicach, z zachowaniem dystansu społecznego.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego, pani dyrektor Anna Kowalczyk przyjęła od pierwszoklasistów ślubowanie i wygłosiła przemówienie, życząc im owocnych lat nauki oraz samych pozytywnych doświadczeń w codziennym życiu uczniowskim. Ciepłe słowa skierowała także do nowicjuszy przewodnicząca Rady Rodziców, pani Iwona Całus, dodając, że czas spędzony w murach szkoły jest czasem rozwoju i twórczej pracy, który wpłynie na ich przyszłość. Dużą niespodzianką ze strony klas drugich było następnie wręczenie pierwszoklasistom symbolicznych upominków. W dalszej części programu osoby prowadzące akademię przybliżyły zebranym historię Komisji Edukacji Narodowej i jej znaczenie w epoce oświecenia. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości, przedstawiciele klas pierwszych i Samorządu Uczniowskiego wręczyli dyrekcji szkoły bukiety kwiatów, łącząc ten gest z przekazaniem najlepszych życzeń całemu gronu pedagogicznemu. Ostatnią atrakcją dla wszystkich uczestników było obejrzenie bogatego programu artystycznego, w którym nasi najmłodsi licealiści zaprezentowali swoje różnorodne talenty i pasje.

W ciągu całego dnia, na lekcjach i przerwach, delegacje różnych klas okazywały w sympatyczny sposób pamięć i wdzięczność nauczycielom naszej szkoły. Miło nam poinformować, że z okazji Dnia Nauczyciela kl.2dg wyróżniła się przygotowaniem dla swojej wychowawczyni niecodziennego upominku. Młodzież zebrała kwotę 350 zł i przekazała na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. Wychowawczyni klasy zareagowała z dużym zadowoleniem: „Jestem dumna ze swoich podopiecznych. Dziękuję Wam Uczniowie i Rodzice za wrażliwość i ofiarność”.

 

ZŁOTA SZKOŁA 2020

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

dsc_0752_edited.jpg

XIV LO