Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela Czas do szkoły Time to school Zeit zur Schule Ya es tiempo para ir a la escuela

PEDAGOG SZKOLNY

SECCIóN BILINGüE

BIBILIOTEKA

Uczniowie uczęszczający na zajęcia teatralne w naszej szkole wzięli udział w konkursie zatytułowanym „Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje”, organizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie młodzieży dorobku literackiego Gustawa Herlinga – Grudzińskiego uznawanego za jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku. W setną rocznicę jego urodzin Sejm RP ustanowił autora patronem roku 2019. W uchwale Sejmu z dnia 20 lipca 2018 r. podkreślono, że losy i twórczość G. Herlinga – Grudzińskiego stanowią „świadectwo cierpień i czynów człowieka, któremu przyszło przeżyć czasy totalitarnej przemocy i kryzysu wartości”.

10 grudnia 2019 r. nasi licealiści biorący udział w inscenizacji odebrali główną nagrodę z rąk Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty. Podczas uroczystości uczniowie udzielili pierwszych telewizyjnych wywiadów, a także spotkali się z koleżankami i kolegami, dla których sztuka jest ważną dziedziną życia.

ZŁOTA SZKOŁA 2020

ADDVANTAGE MEMBER

ZDJĘCIA

dsc_0683_edited.jpg

XIV LO