Pod koniec sierpnia licealiści z 14 LO wzięli udział w kilkudniowym polsko - niemieckim projekcie szachowym w Ueckermunde, stając do rywalizacji z uczniami z Rostocku. Oprócz uczestniczenia w rozgrywkach szachowych na różnych poziomach umiejętności, młodzież integrowała się poprzez wspólną aktywność sportową, przy grillu i pieczeniu pizzy, a także podczas zwiedzania miasta. Atrakcją dla obu grup była również gra terenowa (GPS Tour) w pobliskim lesie, gdzie uczniowie odnajdywali ciekawe i zagadkowe miejsca. Po zakończeniu działań pełnych wrażeń nastąpiła wymiana prezentów i adresów oraz wspólne zdjęcia.

SREBRNA SZKOŁA 2019

dsc_0136_edited.jpg