Dnia 25.02.2019 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole kombatantkę i uczestniczkę powstania warszawskiego panią Janinę Ostrawską-Kin (pseud. „Janeczka”). Podczas spotkania w sali konferencyjnej opowiedziała nam o swoich przeżyciach z okresu II wojny światowej, spędzonej w Warszawie, a w szczególności o powstaniu 1944 r. Miała wtedy 18 lat i jako sanitariuszka ofiarnie udzielała pomocy rannym Polakom. Słuchając tej żywej historii dowiedzieliśmy się wielu faktów o koszmarze okupacji hitlerowskiej i dramatycznej walce powstańców.

Wszyscy uczniowie wysłuchali wspomnień pani kombatantki z dużym zainteresowaniem i wzruszeniem. Uświadomiliśmy sobie również, że dzięki odwadze i poświęceniu pokolenia wojennego, dzisiaj możemy żyć w wolnej Polsce. Pełni uznania dla szlachetnej postawy pani Janiny podziękowaliśmy za spotkanie wielkimi brawami na stojąco.

SREBRNA SZKOŁA 2019

dsc_3797.jpg